At Besleme'de Arpanın yeri

Farmplus taze yeşil yem sistemleri tarafından sağlanan taze filizlenmiş arpa ile Atınıza tüm yıl boyunca kaliteli, doğal, taze yem vermek iyi bir besleme yöntemidir.

Arpa çiminin At beslenmede sağladığı avantajlar şunlardır.

 Hayvan Terbiyesinde tavır ve çalışmalarında gelişmeler 
 Bağırsak ülseri görülme sıklığında azalma 
 Yem dengesizliğine bağlı Topallama (Laminitis)azalma 
 Dayanıklılık ve çalışma oranında artış
 Zor iş sonrası toparlanma süresinde kısalma 
 Su ihtiyacının daha fazla karşılanması
 Kolay doğum ve daha yüksek gebelik oranları 
 Kısrak ve genç taylarda Geliştirilmiş performans 
 Daha parlak ve güçlü deri 
 Daha fazla toynak kalitesi ve gücü 
 Azaltılmış kolik riski ve bağırsak tıkanması.

  Bu faydaları Arpa çimi ile beslenme sistemlerinde dünya çapındaki kullanıcılar tarafından defalarca görülmüştür.  Atları, kuru ot ve tahıl yemler ile besleyen çiftliklerdeki yeme bağlı problemlerin giderilmesi,sindirim oranın artışı hayvan stresindeki azalmayla tamamen sağlıklı bir gelişimi beraberinde getirmektedir. 

Doğal Yem & Doğal Sindirim

Yeşil taze yem canlı enzimlerini bırakır. Arpa çimi ile beslenen hayvanların bakteri ve sindirimi kolaylaştıran bağırsaktaki enzimleri aktif haldedir. Örneğin çekumda (arka bağırsak) olan beslenilemeyen yemin % 30 kadar kısmını kullanamadan atmaktadır. Yeşil canlı yem ile beslenen Atlar bunları yararlı enzimler ve faydalı bakteri florası ile parçalayıp enerji haline dönüştürür.

Taze filizlenmiş yeşil tahıl yaprakları içindeki Amino Asit proteinleri hücrede, organizmada proteine dönüştürür. Bunlar daha büyük proteinler için yapı bloklarıdırlar. Bunlar kas dokusu oluşturmak için kullanır ayrıca yavaş salınımlı enerji ile performans artışı sağlamaktadır.  Bu durum, kondüsyon, çalışma gücü ve yeniden toparlanma  oranlarını artırmaktadır.

Arpa yeminde esansiyel yağ asitleri omega 3 ve omega 6 ile doludur.  Araştırmalar bu bileşiklerin atları rahatlatmakla beraber eklem hastalıkları, ülseratif kolit, astım, egzama, iltahaplanma gibi problemlerde yardımcı olduğunu göstermiştir, aynı zamanda dokuların iyileşme oranları, bağışıklık sistemi, kırmızı kan hücreleri oksijen transfer hormon dengesi, kemik yoğunluğu ve verimliliğinin artırılması gözlenmiştir.

Sisteminizden aldığınız yeşil yem  % 80 nem içerir.  Tüm faydaların arasında bu yüksek nem oranı,  kan akışını artırarak sistemden toksinlerin atılmasında yardımcı olur.

Bu site, Bulut Web Site Logo Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.